Start price
Leave your maximum bid here, before it is up for auction
1933-1936. LIBRO. (BIBLIOFILIA). BIBLIOTECA DE TRADICIONS POPULARS. Barcelona: La Neotípia, 1933-1936. 42 vol. en 8º mayor. Contiene: Serie A: 1. El llenguatge de les bèsties i de les coses. 2. Tradicions patriòtiques. 3. Orígen i sentit d'alguns proverbis. 4. El tres i el set números meravellosos. 5. Els monarques catalans a la tradició. 6. Jocs de paraules i jocs de memòria. 7. Paraules i modismes. 8. Titelles i ombres xineses. 9. Popularitats dels números. 10. Calendari de refranys. 11. El carnestoltes a Barcelona fins el s. XVIII. 12: Idem, el segle XIXè. Serie B: 13. Bruixes i bruixots. 14. Els xiquets de Valls. 15. Guia llegendària de Barcelona: La Ribera. 16. Idem: El Raval. 17. Enigmes populars. 18. Diccionari d'endevinalles. 19. Castells llegendaris de la Catalunya vella. 20. Idem de la Catalunya nova. 21. El naixement. 22. Les esposalles. 23. La mort. 24. Refranys personals. Serie C: 25. Arts i oficis. 26. Refranyer barceloní. 27. Oracioner i refranyer mèdics. 28. Geografia popular. 29. Heráldica i toponimia. 30. Refranys i dites. 31. El mal donat. 32. Divinitat de la llar. 33. Excursió llegendàrica del Pla de Barcelona. 34. Justícia popular. 35. Les Campanes. 36. Divinitat del pa. 37. Màgia de la paraula. 38. La Terra. 39. Refranyer de les dones. 40. Mitologia de la mar. 41. Cultura infantil. 42. Notes d'indumentària. Ejemplar sobre papel japón, de los XV numerados en romanos. 42 vol. enc. por BRUGALLA en plena piel azul, con hierros secos decorativos en ambos planos, hilos dorados, cantos y cejas, lomeras cuajadas, cortes superiores dorados. Magnífico ejemplar. Según Palau 10398: "dado el reducido número de ejemplares que se tiraron, la edición quedó agotada a su salida".
Confirm your maximum bid
You are bidding for €
- Tax not included
Confirm your maximum bid
You are bidding for €
- Tax not included
Loading…
Conecting
Are you sure you want to buy the lot?